خواص نمک دریا برای دندان

خواص نمک دریا برای دندان

خواص نمک دریا برای دندان

یک روش فوق العاده جهت سفید کردن دندان ها با روش های خانگی و طبیعی استفاده از نمک دریاست. نمک دریایی می تواند به تقویت لثه ها و دندانها کمک کرده و بوی ناخوشایند دهان را از بین  ببرد.

نمک دریا غنی از مواد معدنی و عناصر کمیاب است که اثر مفیدی روی لثه ها و دندان ها دارد. عناصری مانند کلسیم، منیزیم، پتاسیم، سیلیکون، سدیم، فسفر، نیکل، آهن موجود در نمک دریا برای تقویت لثه ها بسیار مهم هستند. علاوه بر خواص ضد باکتریایی ، نمک دریا بدلیل دارا بودن ید و منگنز برای بدن از اهمیت خاصی برخوردار است.

طی تحقیقات مشاهده شده است که افرادی که غذاهای شور را ترجیح می دهند معمولا دندان های بسیار قوی دارند و احتمالا از بیماری های دندان و لثه  کمتر رنج می برند. قرنهاست که چینی ها دندان های خود را با نمک دریا مسواک می زنند در نتیجه کمتر دچار پوسیدگی دندان می شوند.

اثرات درمانی آب دریا از قدیم توسط دانشمندان اثبات شده است. دانشمند هلندی آنتونی ون لیوونهوک در سال ۱۶۷۴ کشف قابل توجهی از وجود باکتری ها در دهان و سپس روشی برای کشتن آنها در دهان هنگام استفاده از نمک دریا انجام داد.

در طی آزمایش او دندانهایش را با پارچه ای که با نمک دریا مرطوب شده بود پاک می کرد سپس  متوجه شد که میکروب ها به میزان زیادی در دهان او کمتر شدند. پس از این تجربه، وی تمام عمر خود را تا سن ۹۳ سالگی از نمک دریا برای مسواک زدن دندان استفاده کرد.

اما چگونه می توان دندان های خود را با نمک دریا سفید و مستحکم کرد؟

یک قاشق چای خوری نمک را در یک لیوان آب حل کرده و بعد از هر مسواک زدن با این محلول دهان خود را بشویید. همچنین می توانید دندان های خود را با نمک بشویید، مسواک خود را مرطوب و به نمک دریا آغشته کنید.

از آنجا که نمک دریا ضد عفونی کننده قوی است اثر ضد عفونی آن تا صبح روز بعد باقی خواهد ماند. افرادی که دارای حساسیت و خونریزی لثه هستند، بهتر است از نمک با غلظت بسیار کم استفاده کرده و میزان نمک را به تدریج افزایش دهند.

پس از گذشت یک هفته از شستشو  لثه ها و دندان ها با نمک دریا ، لثه ها و مینای دندان سالم تر و قوی تر می شوند.

Spread the love