لاغری با نمک دریا

لاغری با نمک دریا

لاغری با نمک دریا / آیا نمک دریا باعث کاهش وزن می شود؟

اکثر مردم از چاقی و رژیم های ناسالمی رنج می برند که منجر به انباشت چربی در قسمت های مختلف بدن مانند شکم، پهلو و ران  می شود. این اولین نشانه ای از شیوه زندگی ناسالم است و اگر در زمان مناسب و درست کنترل نشود، عوارض جانبی آن در زندگی به وجود می آید. شیوه های طبیعی برای کاهش وزن می تواند یک پیشنهاد خوب باشد. یکی از مواد غذایی که می تواند منجر به کاهش وزن شود نمک دریا در مقابل نمک تصفیه است.

طبق تحقیقات ، مردم وقتی به جای نمک تصفیه شده، از نمک دریا برای رژیم غذایی خود استفاده می کنند، وزنشان کاهش می یابد. نمک دریا می تواند جایگزین سالم تری برای نمک تصفیه باشد و دقیقا می تواند همان طعم دهنده، چاشنی، نگهدارنده و غیره باشد.

تاثیر نمک دریا روی کاهش وزن چیست؟

محتوای نمک دریا به علت دارا بودن مواد معدنی، در بدن موجب حفظ آب داخل سلول های بدن از طریق پدیده شناخته شده اسمز می شود. استفاده از نمک تصفیه بواسطه داشتن سدیم بیش از حد باعث تجمع مقدار زیادی آب در سلول و افزایش وزن بدن و چربی می شود. بلور نمک دریا، بر خلاف نمک تصفیه، این آب اضافی را از سلول ها آزاد می کند. همچنین میزان اشتها را در بدن برای مقدار زیادی قند و کربوهیدرات ها کاهش می دهد.

آیا ” نمک دریایی تصفیه شده” هم باعث کاهش وزن می شود؟

خیر، در واقع نمک دریایی تصفیه شده همان کلرید سدیم است و”نمک تصفیه شده” چه دریایی باشد و چه سنگ نمک با هم فرقی ندارند و دارای یک آنالیز و یک ترکیب شیمیایی می باشند.

هر نمک تصفیه شده با پایه نمک دریا یا سنگ نمک طبق استاندارد ایران باید حداقل دارای خلوص ۹۹/۲ % کلرید سدیم باشد

کدام نمک دریا به کاهش وزن کمک می کند؟

همانطور که در این مقاله توضیح داده شد، نمک دریایی بهداشتی که حاوی کلیه مواد مغذی و مفید برای بدن است میتواند دستگاه گوارش را سم زدایی کند، البته این موضوع در مورد نمک دریایی تصفیه شده صادق نیست. کاهش وزن به کمک نمک دریایی بهداشتی، یک کاهش وزن طبیعی و بدون عوارض است و باید به عنوان یک مکمل برای تکمیل یک رژیم غذایی سالم در برنامه غذایی استفاده شود.

تیم تخصصی نمک اکسیر در راستای کمک به ارتقا سلامت مردم و مصرف کنندگان عزیز جهت جلوگیری از بیماری های مزمن و جهت کاهش سدیم که یک اصل مهم برای سلامتی است موفق به تولید نمک دریایی با ۲۰% سدیم کمتر شده است.

در نهایت، ورزش و رژیم غذایی سالم و استفاده از نمک دریایی بهداشتی به منظور از دست دادن وزن اجباری است.

Spread the love