نمک دریا و سفید شدن پوست

نمک دریا و سفید شدن پوست

نمک دریا و سفید شدن پوست 

در بدن ما، املاح و مواد مغذی زیادی وجود دارند. بسیاری از این املاح در آب دریاها و اقیانوس ها هم وجود دارند. به همین دلیل است که نمک دریایی می تواند در ایجاد تعادل زیبایی و بازسازی بدن و پوست تاثیر زیادی داشته باشد.

یکی از تفاوت های اصلی میان نمک دریا و نمک عادی، وجود املاح بیشتر است. در نمک دریا، املاحی نظیر منیزیم ، کلسیم، سدیم و پتاسیم وجود دارد. همه این املاح نقش عمده ای در سلامت و کارکرد پوست ایفا می کنند.

هرگاه تعادل میزان املاح پوست بر هم خورد، علائمی نظیر خشکی، قرمز شدن و خارش پدیدار می شود. این اختلالات با سرد شدن هوا تشدید می شوند. استفاده از نمک دریایی به عنوان یک محصول زیبایی علاوه بر اینکه مقاومت پوست را افزایش می دهد، بلکه از پیری زودرس نیز جلوگیری می کند و آب رسانی به پوست را تسهیل می کند.

اجتناب از نمک، زمانی که در مورد رژیم غذایی توصیه می شود، برای جلوگیری از نفخ و به هم خوردن تعادل الکترولیتی در مورد نمک تصفیه شد است، اما نمک دریا برای تمام اهداف زیبایی و بهداشتی نقش مهمی دارد. نمک دریا، از آن جا که مستقیما از آب دریا گرفته می شود استفاده بی شماری در مورد زیبایی دارد. از درمان اگزما و بیماری های پوستی گرفته تا داشتن پوست صاف و روشن.

نمک دریا یک درمان طبیعی است که حتی ممکن است نتیجه مطلوبتری نسبت به محصولات درمانی و زیبایی گرانقیمت داشته باشد

نمک دریایی با مواد معدنی مفید برای پوست مانند منیزیم، کلسیم و پتاسیم بسته بندی می شود، این دقیقا همان چیزی است که باعث می شود تا شرایط بهبود و ارتقا کیفیت پوست مهیا باشد. نمک دریا سموم روی پوست، از جمله باکتری های آکنه را جذب می کند، و برای درمان عفونت ها مفید است.

به طور طبیعی نمک دریا توانایی کاهش چربی اضافی پوست را دارد همچنین می تواند به تنظیم و کنترل چربی پوست منجر شود و باعث کوچک شدن منافذ و حفره های پوستی شود. بیماران مبتلا به اگزما همچنین با آب نمک دریا، می توانند به درمان این بیماری بپردازند.

منیزیم یک ماده ضد التهابی و ضد میکروبی است که نه تنها خارش را کاهش می دهد بلکه رطوبت را از باکتری ها و قارچ هایی که باعث اگزما می شود، می گیرد تا مانع رشد آنها شود.

قدرت نمک دریا تنها به خواص فیزیکی آن محدود نمی شود: مواد معدنی موجود در نمک خود باعث باز شدن منافذ برای پاکسازی عمیق تر و همچنین بهبود جریان خون پوست می شود.

Spread the love