گواهینامه های شرکت اکسیر

گواهینامه های شرکت اکسیر

شرکت اکسیر به منظور جلب اعتماد مشتریان و مصرف کنندگان گرامی و صادرات نمک موفق به اخذ گواهینامه ها و استانداردهای اروپایی از یکی از شرکتهای معتبر اروپایی به نام TUV شد.

شرکت TUV  مخفف اتحادیه بازرسی و پایش فنی آلمانی می باشد، توف TÜV ، در آلمان مستقر شده است و بر روی سلامتی محصولات  تولیدی ارائه شده از سوی شرکت‌های مختلف نظارت می نماید.
شرکت TUV  به عنوان یک مشاور مستقل برمسئولیت نظارت بر سلامت کار کرد ، کالاها یا محصولاتی مانند محصولات غذایی و کشاورزی حیاتی، دودزایی وسایل نقلیه و استانداردهای ساخت موتورهای خودروهای سنگین و سبک و تاسیسات انرژی را بر عهده دارد .

شرکتTUV  بر پایه بکارگیری دانش و تخصص موجود در صنایع و ایجاد ساختارهای معین به منظور بازرسی و پایش به صورت شخص ثالث و بی طرف، بوجود آمده است .همچنین این شرکت وظیفه دارد در راستای سلامت انسان و محیط گام بردارد.

بسیاری از مدیران آگاه شرکت ها اقدام به اخذ گواهینامه هایی به‌ صورت اختیاری کرده‌اند تا سلامت محصولات خود را به اطلاع عموم برسانند.

کسب این گواهینامه ساده نیست و کارخانه‌ای که بتواند این گواهینامه را کسب کند در واقع اثبات کرده که از نظر بهداشتی، از هر حیث قابل اطمینان است و هیچ خطری اعم از میکروبی، شیمیائی و فیزیکی مصرف‌کننده را تهدید نمی‌کند.  یکی از این گواهینامه ها HACCP است.

HACCP به معنای جلوگیری از خطرات فیزیکی و شیمیایی است.  گواهینامه HACCP کلیه خطرات و تهدیدات را درطول زنجیره تولید ، عرضه و مصرف ونیز بیماری های ناشی از مصرف تولیدات را بوسیله گروه HACCP که از اطلاعات علمی و مدیریتی کافی برخوردار هستند مورد بررسی قرار می دهد و خطرات احتمالی را که درطول مراحل تولید ، سلامت مواد غذایی را تهدید میکند ، تعیین و از وقوع آنها جلوگیری می نماید.

استاندارد دیگری که شرکت اکسیر موفق به اخذ آن از شرکت TVU آلمان شده است، استاندارد CE اروپا می باشد. علامت استاندارد CE انطباق محصول با قوانین و مشخصات تعریف شده توسط اتحادیه اروپا را نشان می دهد.

محصولی که موفق به اخذ این استاندارد می شود، می تواند در تمامی کشورهای اروپایی و اتحادیه آزاد اروپا بدون محدودیت برای فروش به بازار عرضه شود و با داشتن آرم  CE مجوز ورود به بازارهای اروپایی را پیدا کند. علاوه بر کشورهای اروپایی بسیاری از کشورهای همسایه ایران و حاشیه خلیج فارس نیز داشتن نشان CE را به عنوان شرط پذیرفتن کالاها جهت واردات اعلام کرده اند.

مزایای استاندارد CE:

  • نشان CE به عنوان یک سیستم پذیرفته شده به منظور اطمینان از کیفیت محصول، ایمنی و الزامات زیست محیطی در کلیه کشورها می باشد. این استاندارد به دلیل گواهی تضمین کیفیت در بسیاری از کشورهای دنیا برای تولیدکنندگان حائز اهمیت است
  • دارندگان استاندارد CE می توانند به صورت قانونی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه تجاری آزاد اروپا محصولات خود را بفروش برسانند

مهمترین مزایای استاندارد CE عبارتند از:

  • اعتبار در بازارهای داخلی و خارجی
  • ایجاد اطمینان در مصرف کننده و بازار خرده فروشی
  • رعایت حقوق مصرف کننده
  • مزیت رقابتی و تبلیغاتی

صادرات نمک صادرات نمک

Spread the love