Riss-Natural 

Riss-Natural حذف ناخالصی ها از نمک دریا به روش های غیر شیمیایی

Removing of impurities from Sea Salt by non-Chemical

 

برای تصفیه نمک روش های متعددی وجود دارد که می توان به تصفیه سنگ نمک به روش های تبلور مجدد و روش salex (روش جدا سازی ناخالصی ها از سنگ نمک به روش برش و شکستن سنگ نمک ) اشاره کرد که در این روش ها برای تصفیه نمک و جداسازی ناخالصی های آن از رسوب دهنده ها و مواد شیمیایی که شاید برای بدن و سلامتی انسان مضر باشد استفاده می گردد.

لازم به ذکر است که با توجه به اینکه نمک دریا به روش تبخیری در حوزچه های نمکی استحصال می گردد و استفاده از روش های فوق مستلزم سرمایه گذاری های انبوه و کلان و صرف هزینه های بالای تولید از یکسو و دستکاری های شیمیایی برای تصفیه نمک از سوی دیگرمی باشد، لذا وقتی از رسوب دهنده های شیمیایی برای تصفیه نمک استفاده می گردد مواد مغذی آن مثل کلسیم، منیزیم، پتاسیم ، روی و ید که بصورت طبیعی در نمک دریایی وجود دارند، از بین می رود.

در نهایت نمک کلرید سدیم با خلوص ۹۹/۲ % بدست می آید. مصرف این نمک غلظت سدیم در آب خارج سلولی را افزایش می دهد تعادل الکترولیتی سلول ها را به هم زده و موجب ایجاد فقر غذایی برای تغذیه سلول ها شده و باعث ایجاد فشار خون شده که برای بیماران قلبی و مبتلایان به فشارخون عوارض جدی و جبران ناپذیری ایجاد می کند.

!!! یک افتخار ملی در مورد تولید نمک دریایی !!!

گروه تخصصی نمک اکسیر برای اولین بار موفق به ابداع متدی جدید برای تولید نمک دریایی سالم و بهداشتی و مغذی که حاوی ۶۳ عنصر ضروری برای بدن ، همراه با پتاسیم ، ید طبیعی و میزان کم سدیم  میباشد گردید

در این روش ، نمک دریا از آلودگی ها ، سموم و عناصر سنگین و سرطان زا پاک شده و عناصر و مواد مغذی مورد نیاز بدن به روش طبیعی حفظ می گردد. این روش پاکسازی با نام Riss-Natural  برای اولین بار در جهان می باشد که این افتخار بزرگی برای کشورمان و خبر مسرت بخشی برای بیماران قلبی و فشار خون در سرتاسر جهان می باشد

چکیده مقاله پاکسازی نمک دریا به روش Riss-Natural :

در روش Riss-Natural برای پاکسازی نمک دریا از آلودگیها و عناصر سنگین و سرطان زا پارامترهای مهمی در حین تولید باید رعایت گردد که این پارامترها عبارتند از :

  • اندازه دانه های نمک
  • ماهیت حلال های طبیعی نمک
  • دمای حلال شستشو
  • دمای مناسب برای خشک کردن نمک های پاکسازی شده جهت رسیدن به میزان رطوبت استاندارد
  • سرعت عبور حلال در نمک

پارامترهای اندازه نمک در روش Riss-Natural :

  • اندازه دانه های نمک دریایی جهت آماده سازی برای شستشو نباید از ۰/۲۵ میلی متر بزرگتر باشد.
  • سرعت عبور حلال در نمک باید طوری تنظیم گردد که اجازه حل شدن عناصر سنگین در حلال را بدهد تا بدین طریق ضمن حفظ مواد مغذی عناصر سنگین از آن حذف گردد.
  • دمای حلال شستشو: در روش Riss-Natural دما نباید از ۴ درجه سانتی گراد بالاتر رود چون در غیر اینصورت عمل جداسازی مواد مغذی نمک از آلودگی ها و عناصر سنگین اتفاق نمی افتد.نوع حلال بکار رفته در این روش باید طوری انتخاب شود که ضمن طبیعی بودن، باعث انحلال سدیم و عناصر مغذی دیگر در محلول نگردد.
  • روش خشک کردن و دمای لازم برای خشک کردن نمک دریا باید به شکلی کاملا دقیق انتخاب گردد چون در غیر اینصورت یکسری از عناصر مغذی از نمک دریا بخار شده و اصطلاحا منجر به تولید نمک دریایی فقیر می گردد و اگر دما به شکل دقیق انتخاب نگردد باعث طولانی شدن پروسه تولید و افزایش قیمت تمام شده خواهد شد. ناگفته نماند با توجه به اینکه نمک جاذب رطوبت و آلودگی های محیط زیست می باشد عمل خشک کردن باید در اتاقک های مخصوص که ایزوله شده و استرلیزه است باید انجام گردد که در غیر اینصورت تمامی فرآیند هایی که قبلا برای جداسازی آلودگی ها انجام گردیده بی حاصل خواهد شد.

 مواظب اغفالگری های افراد سودجو در مورد نمک دریایی سنتی باشید !!!

متاسفانه چون تمامی افرادی که نمک دریا را به شکل سنتی تولید می کنند از نظر سطح سواد علمی بسیار پایین بوده و شاید در بعضی از مواقع توسط افراد غیر متخصص و بی سواد انجام می گیرد ، روشهایی را در سایت های خود یا در شبکه های اجتماعی خود برای اغفال اذهان مردم استفاده می کنند. به عنوان مثال یکی از تولید کنندگان سنتی نمک دریا ضمن اینکه هیچگونه عمل پاکسازی و جداسازی عناصر سنگین و سرطان زا و آلودگی را در محصولات خود انجام نمی دهند و از طرفی محصولات خود را در کیسه های کنفی غیر استاندارد که خود یکی از عوامل غیر بهداشتی بودن محصول می باشد را بسته بندی می کند ادعای پاکسازی نمک دریایی می نماید در حالی که صحت و درستی این را می توان به سادگی از ظاهر نمک و نوع بسته بندی نمک متوجه شد ولی علی رغم این موارد محتوایی که در مورد پاکسازی نمک دریا در سایت های خود قرارمی دهند مربوط به تصفیه نمک های معدنی (سنگ نمک) بوده و با آن روشها، نمک های دریایی با حفظ مواد مغذی هرگز پاکسازی نمی گردد.

اگر هر تولیدکننده نمک دریایی به فرض محال از روشهایی مثل روش salex  یا تبلور مجدد استفاده نماید نمک حاصل یک نمک تصفیه شده با دستکاری شیمیایی بوده و دیگر نمک دریا نیست و فقط دارای دو عنصر کلر و سدیم با خلوص ۹۹/۲ % است.

برای ما متخصصین جای سوال است چگونه ممکن است شرکتی ادعای تولید نمک دریایی با استفاده از روش تبلور مجدد و روش salex را داشته باشد در حالیکه این روش ها مخصوص برش و تصفیه سنگ نمک است نه نمک دریا و این افراد سودجو فقط تلاش می کنند که با کلمات لاتین و روشهای بی اساس اذهان عمومی را اغفال کنند و بدین وسیله ضمن هشدارهای لازم از محتوایی که اینگونه افراد تولید می کنند به شما مصرف کننده محترم و مردم عزیز کشورمان متعهد می شویم که کلیه مقالات علمی لازم را در مورد تصفیه سنگ نمک و تولید نمک دریایی سالم و بهداشتی در سایت ما توسط کارشناسان این شرکت قرار داده می شود، که برای ارتقاء سطح دانش و بینش عمومی شما مصرف کننده گرامی بسیار مفید می باشد.خواهشمند است قبل از هرگونه خرید، حتما مقالات ما را مطالعه فرمایید تا شما را در انتخاب یک نمک سالم و بهداشتی و مغذی یاری نماید.

برای تشخیص نمک های دریایی بهداشتی و سالم روی لینک زیر کلیک کنید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...

Spread the love