لاغری با نمک دریا

خواص ضد سرطانی نمک ارگانیک در مقابل نمک تصفیه

خواص ضد سرطانی نمک ارگانیک در مقابل نمک تصفیه

از زمان آغاز زندگی روی زمین، نمک طبیعی یک عنصر ضروری است که توسط انسانها، حیوانات و گیاهان اقیانوس ها استفاده می شود. نمک دریا ( نمک ارگانیک ) که از تبخیر آب دریا بدست می آید متشکل از مواد مغذی و عناصر حیاتی برای زندگی است.

این مواد مغذی همان عناصر موجود در بدن ما برای حفظ سلامتی مطلوب است. در واقع بدن ما دارای همان مایع نمکی (آب و نمک طبیعی) است که در دریاهای اولیه یافت می شود. هیچ شرکت تولیدی نمیتواند ماده ای با خواص و ویژگی های سلامتی نمک طبیعی تولید کند که با بدن تا آن حد سازگار باشد. به عنوان مثال، هنگامی که رژیم غذایی یک فرد از لحاظ عناصر کمیاب کمبود پیدا می کند، سلول های وی توانایی مدیریت یون های خود را از دست می دهند، در نتیجه تعادل یونی سلول ها از بین می رود و انقراض سلول های بدن باعث می شود مشکلاتی بوجود آید که سلامتی بدن را به خطر بیندازد. حتی در مواردی که بدن در اثر مشکلاتی مانند اسهال و استفراغ شدید که بدن بخش زیادی از املاح و مواد ضروری خود را از دست می دهد سرم تقویتی که شامل همان آب نمک است برای بدن تجویز می شود.

توانایی بدن برای تعادل و مدیریت یون ها جهت جلوگیری از عوارضی مانند اسپاسم عضلانی، اختلالات عصبی و آسیب مغزی ضروری است. همچنین به منظور جلوگیری از،  از دست دادن یون ها که باعث  حفظ تعادل  PH  و جلوگیری از بیماری هایی مانند سرطان می شود،تعادل الکترولیتی سلول ها بسیار حائز اهمیت است. حفظ توازن یون ها برای تضمین بازسازی و رشد سلول ها ضروری است.

نمک طبیعی ( نمک ارگانیک ) حاوی مواد معدنی مورد نیاز بدن برای عملکرد مناسب است. مواد معدنی، مواد مغذی هستند که توسط بدن به صورت نمک جذب می شوند. هشت عنصر اصلی مورد نیاز بدن عبارتند از عناصر اصلی کلسیم، سدیم، پتاسیم، کلر، فسفر، گوگرد و منیزیم هستند. عناصر کمیاب شامل: آهن، فلور، مس، روی، کروم، ید، منگنز، کبالت و غیره است.

Spread the love