محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک

محصولات ارگانیک به این معنی است که مواد غذایی و خوراکی برگرفته از طبیعت باشد و هیچگونه فرآیند شیمیایی در آن دخیل نباشد. این به معنای سطح بالاتری از رفاه در زندگی و مدیریت زیست محیطی پایدار زمین و محیط طبیعی است. مواد غذایی ارگانیک از منابع قابل اعتمادی به دست می آید.

همه مزارع و شرکت های مواد غذایی ارگانیک حداقل یکبار در سال بازرسی می شوند و استانداردهای غذایی ارگانیک در قوانین اروپا وضع شده است. میوه های آلی و سبزیجات و غذاهای ارگانیک امروزه بسیار محبوب هستند. همچنین می تواند بسیار گران باشند. برخی از غذاهای ارگانیک دو برابر هزینه غذای غیر آلی و شیمیایی هستند.

والدین و پدر و مادرهای بچه های کوچک و حتی برخی از صاحبان حیوانات خانگی قیمت های بالایی برای غذاهای ارگانیک خواهند پرداخت اگر اطمینان داشته باشند که آنها سالم تر هستند. امروزه بسیاری معتقد هستند غذاهای شیمیایی صرفا هدر دادن پول است.

چون هزینه حاصل از مصرف محصولات شیمیایی آنقدر بالاست که می تواند صدها برابر هزینه خرید محصولات طبیعی باشد.

چه چیزی باعث متفاوت بودن و برتری محصولات ارگانیک و طبیعی نسبت به محصولات کارخانه ای وشیمیایی است؟

یک تفاوت اصلی بین غذاهای ارگانیک و غیر آلی وجود دارد، اینکه محصولات و غذاهای ارگانیک عاری از هر گونه ماده شیمیایی و خطرناکی است که سلامتی افراد را تهدید کند.

آیا واقعا مواد غذایی ارگانیک امن تر و مغذی تر هستند؟ این بخش مهمی از بحث است. بسیاری از کارشناسان و حتی مصرف کنندگان این باور را دارند. آنها فکر می کنند مواد شیمیایی می توانند بیماری های جدی مانند سرطان ایجاد کنند و شواهد زیادی وجود دارد که ثابت کند این درست است.

با این حال مطالعات اخیر نشان داده اند که خوردن محصولات ارگانیک احتمال ابتلا به بیماری های سرطان که امروزه دامن گیر افراد جامعه می باشد را کاهش می دهد.

۴ دلیل برای انتخاب محصولات ارگانیک

  • اجتناب از مصرف مواد شیمیایی:

خوردن غذاهای ارگانیک و غنی شده تنها راه جلوگیری از مصرف سموم شیمیایی موجود در غذای تجاری است. بیش از ۶۰۰ نوع مواد شیمیایی فعال برای استفاده در صنایع غذایی تجاری ثبت شده اند که به میلیاردها تومان می رسد. آکادمی ملی علوم گزارش داده که ۹۰ درصد از مواد شیمیایی که برای مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرند، خطرات درازمدتی در امر سلامتی دارد.

  • استفاده از مواد مغذی بیشتر:

مواد غذایی ارگانیک نسبت به مواد غذایی دیگر دارای مواد مغذی بیشتری مانند ویتامین ها، مواد معدنی، املاح هستند. به طور متوسط، غذاهای ارگانیک دارای ۱/۲۱٪ آهن بیشتر (از همتایان متعارف آنها)؛ ۲۷ درصد ویتامین C بیشتر،  ۲۹٫۳٪ منیزیم بیشتر ؛ ۱۳٫۶٪ فسفر بیشتر است.

  • لذت بردن از طعم بهتر:

غذاهای ارگانیک به دلیل داشتن طعم واقعی و بدون افزودن مواد مصنوعی در واقع با داشتن طعم طبیعی از کیفیت بهتر و مزه واقعی تری برخوردار هستند.

  • اجتناب از ارگانیسم های مصنوعی و غیر طبیعی:

غذاهایی که در آنها از ارگانیسم های مواد غذایی مصنوعی وغیر طبیعی استفاده می شود سلامتی شما را به میزان قابل ملاحظه ای آلوده می کنند و پیامدهای آن فراتر از درک است.

شما سعی می کنید غذا سالم بخورید، و می دانید این بدان معنی است که انتخاب مقدار زیادی میوه، سبزیجات، دانه های جامد و پروتئین ناب که به صورت طبیعی تولید می شود عاری از مواد شیمیایی است.

طبق بررسی های انجام شده مواد غذایی ارگانیک ایمن تر و مغذی تر هستند، و اغلب مزه بهتر از غذاهای غیر آلی دارند. همچنین محصولات ارگانیک برای انسانها و محیط زیست بهتر است.

امروزه شاهد هیاهوی نظرات و عقایدی در مورد نمک دریایی هستیم که به یک بحث داغ روز تبدیل شده است.  ضد و نقیض هایی درباره نمک دریایی وجود دارد و از آنجایی که من به شخصه به تحقیق در این مورد علاقمند شدم تصمیم گرفتم که آن را دنبال کنم.

بنابراین با عده ای از اساتید و کارشناسان در این زمینه برآن شدیم که یک تیم متخصص و علاقمند به تولید محصولات ارگانیک را ایجاد کردیم که در فرآوری آنها از روش های کاملا ارگانیک استفاده کردیم که بدون فرآیند شیمیایی تهیه و تولید می شود و امروز ما توانستیم ۵ نوع محصول ارگانیک تولید کنیم که از طرف مصرف کننده ها بسیار استقبال شد و توسط آزمایشگاه های میکروبیولوژی تایید شده که برای سلامت جامعه و محیط زیست بسیار مفید هستند.

اگر ما از تجارب افراد سالم ، تندرست و موفق در هر زمینه ای استفاده کنیم ما نیز مثل آنها خواهیم شد به شرط اینکه ترکیب و نوع مواد و میزان آنها و مراحل آنرا عینا به روش آن افراد انجام دهیم. این چیزی است که سالیان سال توسط ۲ نفر متخصص بررسی شد و در عصر حاضر هم توسط آنتونی رابینز که سلطان انگیزه و استاد تندرستی و شادابی است دوباره به کار گرفته شده و میلیون ها طرفدار دارد که از متدهای وی عینا الگو می گیرند.

از آنجایی که ما انسانها بیش از ۹۰% شبیه هم هستیم و مثل هم فکر می کنیم پس کافی است که روش هایی که آن افراد موفق استفاده می کنند ما نیز دنبال کنیم.

شرکت اکسیر پس از جمع آوری متدهای افراد سالم و تندرست در سرتاسر جهان که در مقالات علمی به ثبت رسیده اند از یک سو و از سوی دیگر با استفاده از علم روز متخصصین دانشگاهی، تلفیقی از این اصول و شیوه ها را در تولید و تهیه انواع محصولات حاصل از نمک دریاچه ارومیه (جزو بهترین و اولین دریاچه های دارای عناصر معدنی مغذی در جهان) که حاوی عناصر مفید بسیاری می باشد، بهره بردیم.

چرا نمک های ارگانیک اکسیر ؟؟؟

پدران و نیاکان ما از نمک های دریایی استفاده های زیادی کرده اند ولی امروزه با توجه به افزایش آلودگی های زیست محیطی و سموم مختلف موجود در هوا و حتی طبقات مختلف زیر زمین شاید استفاده مستقیم از محصولات طبیعی که از طریق طبیعت ایجاد می شود نتواند آن تندرستی و سلامت لازم را برای ما به ارمغان بیاورد.

به خاطر دارم قبل از اینکه ما این تیم تخصصی را تشکیل دهیم از نمک های دریایی که مستقیما از کنار دریا برداشته و بسته بندی شده و تحت نام های مختلف روانه بازار می شد یکی از آن نمک ها را تهیه کردم دقیقا در همان موقع بود که خواستم برنج را برای تهیه شام آماده کنم آب نمکی از همان نمک دریایی درست کردم و برنج را داخل آن خیس کردم همین که نمک را داخل آب ریختم متوجه شدم که رنگ آن کاملا کدر شد و روی سطح نمک آب کف غلیظی از آلودگی ها که نشانه اجسام خارجی، گل و لای و آهک بود تشکیل شد.

همان لحظه یکی از دوستانم که دانشجوی شیمی بود به محض اینکه این صحنه را دید که کف غلیظ تیره رنگی تشکیل شد گفت این پر از آلودگی و اجسام خارجی است و به علت اینکه سبک تر از نمک است روی سطح آن جمع شدند. با خودم فکر کردم که آیا این نمک های طبیعی دریا را که پر از عناصر معدنی سودمند است می توان به روش ارگانیک و غیر شیمیایی پاکسازی و تمیز کرد؟
این امر باعث شد که باز هم من به تحقیقات خودم ادامه بدهم و به این نتیجه رسیدم که حتی نیاکان ما هیچ وقت به شکل مستقیم نمک دریا را برداشت نمی کردند، بلکه به روش های سنتی خودشان که فرآیندهای شیمیایی در فرآوری آنها دخیل نبود تهیه می کردند.

غذاهای ارگانیک با شیوه هایی تولید می شوند که فقط از مواد طبیعی استفاده می کنند. این به معنی اجتناب از تمام مواد شیمیایی مصنوعی، هورمون ها، آنتی بیوتیک ها و یا ارگانیزم های اصلاح شده ژنتیکی است.

غذاهای ارگانیک حاوی مواد مغذی بیشتری هستند.

مطالعاتی که مقادیر مواد مغذی غذاهای ارگانیک و غیر ارگانیک را مقایسه می کنند، نتایج متفاوتی را ارائه می دهند. این به احتمال زیاد به علت تغییرات طبیعی در دست کاری مواد غذایی و تولید است. با این حال، شواهد نشان می دهد که غذاهایی که به صورت ارگانیک رشد می کنند، بیشتر مغذی هستند.

محصولات ارگانیک آنتی اکسیدان ها و ویتامین های بیشتری دارند

مطالعات متعدد نشان داده اند که غذاهای ارگانیک معمولا حاوی مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان ها و برخی از مواد مغذی مانند ویتامین C، روی و آهن هستند.

در واقع، میزان آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی در این غذاها می تواند تا ۶۹ درصد بیشتر باشد.

ورود مواد شیمیایی ممنوع!!!

شرکت اکسیر روشی را برای تهیه و پاکسازی و فرآوری نمک های دریایی ابداع کرده است که کلا در این فرآیند ورود مواد شیمیایی و فرآیندهای شیمیایی ممنوع می باشد.

ما توانستیم با متد جدید که تلفیقی از تجارب نیاکان ما و علوم متخصصان امروزی ما است روشی را ابداع کنیم که نه تنها باعث پاک سازی وجداسازی سموم و اجسام خارجی موجود در نمک دریایی شود بلکه باعث کنترل میزان مواد معدنی موجود در محصولاتمان شود.

شاید این قدم کوچک شروع یک کار بسیار بزرگی در فرآیند نه چندان دور خواهد شد که باعث کمک به افراد جامعه و محیط زیست از مواد شیمیایی خطرناک شود.

مصرف کننده گرامی با اطمینان مصرف کنید

از توجه تان سپاسگزاریم

مصرف کننده گرامی همان طور که در جدول بالا می بینید در نمک غنی شده اکسیر هیچ خبری از عناصر سنگین و سرطان زا مثل آرسنیک، سرب، جیوه، کادمیوم و غیره نیست.

باخیال راحت مصرف کن، نوش جونت

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
Spread the love
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code