درمان فشار خون

درمان فشار خون

من در دوره دبیرستان در رشته تجربی درس میخوندم اما برای تحصیلات دانشگاهی تغییر رشته داده و در علوم انسانی ادامه تحصیل دادم.

برای همین تقریبا هیچی از شیمی یادم نمونده. ولی یک ستون در جدول تناوبی یا همون جدول مندلیف بود که به اون ستون هالوژن ها میگفتند یا ستون عناصر سمی (یا گاز های سمی). چون ترتیب اسامی عناصر این ستون آهنگین بود این عناصر کاملا در ذهن من مونده: فلور، کلر، برم، ید (و البته استاتین که به دلایلی گرچه در این ستون بود اما در برخی خواص تفاوت نشان میداد).

این عناصر مثل تمام عناصر دیگه خواص مفیدی برای زندگی بشر و کلا حیات بر روی کره زمین داره و در صورتی که در خلقت خدا دست نبریم، در جایگاه خودشون خیلی هم مفید هستن. اما امروزه در زندگی ماشینی ما چی میبینیم؟
اینکه تمام این عناصر ستون عناصر سمی به نحوی به طور مصنوعی در ابعاد بسیار بالا وارد زندگی روزمره ما شده. فلور در خمیردندانها در قالب فلوراید هر روز و شب وارد دهان ما میشه.

تازه به بهانه وجود خاصیت ضد پوسیدگی دندان در فلوراید (که معلوم نیست از کجا صادر شده و اصلا اثبات شده هست یا نه) عده ای در صدد این بوده اند که فلوراید رو به طور مصنوعی به آب شرب تصفیه شده اضافه کنند که خوشبختانه ظاهرا هنوز موفق نشده اند.

اینجا خبری هست که نشون میده که آمریکا هم تصمیم گرفته اند میزان فلورایدی که به آب اضافه می کنند رو کم کنه چون به این نتیجه رسیده اند که ضررش بیشتر از نفعش هست.

وضعیت کلر هم که اظهر من الشمس هست. هر روز در همین آب شرب روزانه که میخوریم مقادیر متنابهی کلر نوش جان میکنیم. حکایت این سم نابود کننده که هر روز و شب وارد بدن ما میشه هم ماجرای مفصلیه که قبلا درباره اون کمی نوشته ام.

برم هم هنوز توفیق حضور در زندگی روزمره ما رو پیدا نکرده ولی در برخی مواد دارویی مثل برم هگزین اسمشو میشنویم.

اما مساله مهم موضوع بعد هست. ادعا شده که کمبود ید در این نمکهای دریایی خطر بزرگی برای سلامتی است. باعث برگشت بیماریهای تیروئید میشه و… این ادعا به معنای اینه که در طول تاریخ همیشه مردم مشکل تیروئید داشته اند و در این عصر جدید که ید به طور مصنوعی به نمک اضافه شده، بیماریهای تیروئید ریشه کن شده!

سوال اینجاست که آیا واقعا مشکلات تیروئید طی دو دهه اخیر که نمک ید دار تا دورترین روستاهای ما راه پیدا کرده بود ریشه کن شده؟

مطمئنا همه شما که اینجا رو میخونید در دور و اطرافتان آدمهایی رو میشناسید که مشکل تیروئید دارند. یعنی نمک یددار برعکس همه ادعاهایی که حول و حوش اون مطرح هست، به هیچ عنوان مشکل تیروئید رو ریشه کن نکرده بلکه با داشتن میزان بسیار بالای ید (به گفته دکتر روازاده بیست برابر میزان مورد نیاز بدن)، باعث شده که این عنصر بسیار سمی و خطرناک در طول سالهای اخیر به میزان زیادی وارد بدن ما بشه و خدا میدونه چه با بدن مردم بی خبر از همه جا کرده…

به هر حال دوست دارم به این عزیزانی که فکر میکنند خداوند خالق هستی نعوذا بالله خودش نمیدونسته ید به چه میزان برای بدن نیازه تا اون رو در نمک طبیعی تعبیه کنه و اینها باید به طور مصنوعی ید وارد غذا و نمک مردم کنند، بگم که عزیزان: شما اول ثابت کنید که بعد از رواج نمک یددار طی دو دهه اخیر، مشکل تیروئید رو ریشه کن کرده اید، بعد بیاید مدعی خطر بازگشت مشکل تیروئید در صورت استفاده از نمک دریا بشید.

من به شخصه نمیتونم منطق این دوستان رو بپذیرم ضمن اینکه به عینه بی ضرر و حتی مفید بودن نمک دریا برای بیماران با فشار خون بالا رو (برخلاف ادعای خبر فوق الذکر) رو دیده ام و ضمن اینکه خودمون بیش از دو سال هست که فقط از نمک دریای پاک شده استفاده میکنیم و به لطف خدا از هر جهت از اون راضی هستیم و با تغییرات دیگه ای هم که در زندگی روزمره داده ایم، سطح سلامت خانواده مون بحمدلله در حد چشمگیری بالا رفته.

خیلی حرفا بود که دوست داشتم درباره این نوع اخباری که بعضا در رسانه ها منتشر میشه بنویسم ولی فعلا به همین میزان اکتفا میکنم.

مطلبی که برای این پست در نظر گرفتم به نظر خودم خیلی خیلی مهمه.

یکی از مهمترین تجربیاتیه که طی دو سه سال اخیر در حوزه سلامت و سبک زندگی داشته ام. مبنای این تجربه امتحان کردن یکی از توصیه هایی هست که دکتر روازاده در یکی از سخنرانیهاشون داشته اند. پس شاید بشه گفت مخاطب اصلی این پست کسانی هستن که پیگیر مطالب دکتر روازاده هستند و براشون جالبه که تجربه های دیگران درخصوص استفاده از راهکارهای دکتر روازاده برای تغییر سبک زندگی به سوی سلامتی رو بدونند. البته برای بقیه مخاطبان هم ممکنه این مطلب جالب باشه.

من فکر میکنم جنجالی بودن مطالب دکتر روازاده بیشتر از اونکه ربط به طبابت از طریق طب سنتی داشته باشه، مرتبط با مطالبی هست که در خصوص تغییر سبک زندگی روزمره و تغییر در تغذیه روزمره بیان شده و انتقاداتی که ایشون در خصوص اثرات منفی حضور تکنولوژی و ایده های غلط بهداشتی در زندگی بشر بیان کردن.

خوب مساله اینه که رعایت همه مسائلی که ایشون تو سخنرانیها مطرح کرده اند احتمالا ناممکنه ولی ما فکر کردیم بیایم سعی کنیم که تا میتونیم بعضی چیزا رو رعایت کنیم. بخصوص کارهایی که رعایت اونها ساده تر هست. مثلا تغییر ظروف پخت و پز کار خیلی راحتیه. البته شاید کمی هزینه داشته باشه اما فقط یک بار هست. یعنی یک بار قابلمه و ماهیتابه و کتری و قاشق چنگال و… رو عوض میکنیم و سالها استفاده میکنیم.

دکتر روازاده در راستای تغییر در سبک زندگی، در یکی از سخنرانیهاشون مطالب مهمی گفته اند که خلاصه اون این هست که اگر شما آب، نمک و روغن مصرفیتون رو اصلاح کنید، هشتاد درصد، بله ۸۰ درصد سلامتی خودتون رو تضمین کرده اید.

توصیه دکتر روازاده در استفاده از نمک دریا برای درمان فشار خون !!درمان فشار خون

تیتر این پست احتمالا براتون عجیب باشه. چون تا بوده و شنیده ایم، نمک همواره از اصلی ترین پرهیزهای آدمهای با فشار خون بالاست. یعنی دکترها اولین دستوری که به بیمار دارای فشار خون بالا میدن همین نخوردن نمک هست. ولی من در ادامه پست قبل که گفته بودم یک راهکار تکمیلی برای کنترل فشار خون رو میخواهم بنویسم، در این پست تجربه عملی خودم رو درباره نمک و ارتباط اون با کنترل فشار خون مینویسم.

دوستان من اولین بار در صحبتهای دکتر روازاده درباره نمک و نقش اون در کنترل فشار خون شنیدم. اسم این فرد رو ممکنه شنیده باشید. حرف و حدیث درباره او زیاده و موافقان و مخالفان زیادی داره.

من در مورد نحوه و میزان اثرگذاری طبابت ایشون نظری ندارم چون مستقیم هیچ تجربه ای نداشته ام. اما بسیاری از حرف های او رو سعی کردم خودم مستقیما تجربه کنم و اثرش رو بسنجم که انشاءلله به تدریج در این سایت نتایج تجربیات خودم رو مینویسم. یکی از اونها همین موضوع نمک و نقش اون در کنترل فشار خون هست.

نمیخوام سرتون رو زیاد از حد درد بیارم. فقط خلاصه میگم که به نظر دکتر روازاده نمک واقعی که همون نمک دریا بدون دخل و تصرف شیمیایی و کارخانه ایست و البته پاک شده، نه تنها باعث فشار خون نمیشه بلکه فشار خون رو کنترل میکنه، یعنی اگه فشار خون بالا باشه پایین میاره و اگر فرد دچار افت فشار خون باشه اون رو بالا برده و تنظیم میکنه.

دکتر روازاده معتقده که نمک کارخانه ای که به طور مصنوعی به اون ید اضافه میکنن، میزان بسیار زیادی ید علاوه بر نیاز بدن داره که به دلیل سمی بودن این عنصر، برای بدن مضره و نمک طبیعی دریا علاوه بر داشتن ید مورد نیاز بدن به اندازه کافی و به طور طبیعی، بدلیل اینکه حاوی منیزیم هست، در درمان فشار خون موثره و علاوه بر اون، بسیاری از املاح دیگه مورد نیاز بدن رو هم با خودش داره.

به هر حال من در ماجرای درمان فشار خون عمو جانم که در بالا گفتم، فکر کردم این نمک دریا رو هم برای ایشون امتحان کنم.

یه جورایی ته دلم احساس میکردم که حرفهای آقای روازاده درباره نمک درسته (یکی از استدلالهام این بود که اگر اضافه کردن ید به نمک باعث برطرف شدن مشکل گواتر و تیروئید در کشور میشد، الان نباید بیمار تیروئیدی در کشور می داشتیم چون در همه شهر و روستاهای دور و نزدیک نمک مورد استفاده مردم از نوع ید دار هست در حالی که هرکسی رو که میبینی، با مشکل تیروئید مواجهه. یعنی تیروئید دارها در اطرافمون زیاد هستن و نه تک و توک).

من تازگیها برای معاینه تعویض گواهینامه رفتم دیدم یکی از موارد اصلی اش تست تیروئیده. یعنی غده تیروئید از رو گردن معاینه میشه اگه مشکوک به تیروئید باشی باید بری آزمایش بدی و … بگذریم.

در ماجرای عموی عزیزم, فشار خون ایشون همیشه بین بیست تا ۱۵٫۵ هستش، من براش نمک دریای پاک شده تهیه کردم و بهش گفتم با خیال راحت هر چقدر میخواد از این نمک بخوره (چون آقای روازاده معتقده برای درمان فشار خون بالا هرچقدر فرد بتونه این نمک رو بیشتر بخوره بهتره و البته این ادعای عجیب و جالب توجهیه).

خلاصه بعد از حدود دو هفته با دستگاه فشار خون پیش عموم رفتم و ازش پرسیدم نمک رو میخوره یا نه. گفت آره. فشارو بگیر ببینم فشار منو چقدر بالا بردی. من قلبم ریخت و گفتم ای داد بیداد! نکنه واقعا برای بنده خدا ضرر داشته باشه و من اینطوری براش نسخه پیچیدم.

با ترس و لرز فشار رو گرفتم و دیدم که فشارش به عدد باور نکردنی ۱۳٫۵ رسیده. دوباره گرفتم و دیدم که بله درسته.

تست نمک دریا برای کنترل فشار خون عمو جانم جواب داد و من با چشم خودم این اثر رو دیدم وازون به بعد همیشه براش نمک دریا البته نه هر نمک دریایی بلکه نمک پاک شده دریایی تهیه میکنم که فقط ازون نمک استفاده کنه.

نکته مهم: تازگیها انواع مارک نمک دریا تو بازار هستند که همگی آنها دارای آلودگی اند و کلا دارای سنگ، مواد زاید و گرد و غبارند و خلاصه تقلبیی هستند. به هر حال پیدا کردن نمک دریای که تمیز شده و اصل باشه به نظرم زیاد هم راحت نیست.

اینو نوشتم که حواستون جمع باشه یه وقت خدای نکرده اذیت نشید.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4٫14 out of 5)
Loading...

 

Spread the love
1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code