هر گردی گردو نیست

بررسی تجارب جهانی نشان می دهد که مهمترین عامل ایجاد اثرات مخرب زیست محیطی و بیماری درساکنین حواشی دریاچه های خشک شده، گرد و غبار سمی است که در اثر فرسایش رسوبات انباشته شده در کرانه های دریاچه به هوا برمی خیزد.ریزگردها از عوامل زمین شناسی موثر در ایجاد بیماری ها بوده و بر اساس اندازه ذرات، شدت و مدت زمان تماس، ترکیب کانی شناسی و میکروارگانیسم های بیماری زا دارای پتانسیل بیماری زایی متفاوتی هستند.

دریاچه ارومیه در یکی از مناطق صنعتی کشاورزی ایران واقع شده است اما به دلیل عدم وجود نظارت  های زیست محیطی، بسیاری از شرکت ها پسماندهای خود را به دلیل نزدیکی به مراکز صنعتی و شهری به سوی قسمت جنوبی دریاچه ارومیه هدایت می‌کنند که این مساله، محیط زیست دریاچه را در این منطقه در معرض تهدید قرار داده است. بنابراین لزوم پاک کردن نمک های دریایی امری ضروری و مبرم است و باید مصرف کنندگان نمک دریایی به اعتبار و استانداردهای شرکتهای تولید کننده نمک دریا دقتهای لازم را به عمل آورند.

اکنون که مسایلی در مورد آلودگی هوا و محیط زیست روشن شد آیا باز هم می توان نمک های دریایی که به نام سنتی و عناوین مختلف شفابخش و درمان کننده به بازار عرضه می شوند و به صورت مستقیم از بستر دریاچه برداشت می شود و کاملا غیر بهداشتی بوده و در کیسه های پارچه ای بدون استاندارد بسته بندی می شوند را به عنوان یک نمک سالم و بدون آلودگی نام برد؟!!! آیا باز هم می توان ادعا کرد این نمک ها شفابخش و درمان کننده هستند؟

اکسیر راه حل قطعی و مطمئن برای مصرف کنندگان نمک دریایی

چه شیوه ای برای تولید نمک دریایی که از یک سو دارای کلیه املاح و مواد معدنی(نه فقط کلرید سدیم) به اندازه استاندارد در آن موجود باشد و از سوی دیگر عاری از آلودگی، عناصر سنگین و مواد زاید که وارد دریاچه شده اند وجود دارد؟

شرکت تخصصی اکسیر برای رفع این مشکلات اقدامات غیر شیمیایی و اصولی را با توجه به رعایت استانداردهای بین المللی انجام داده است که به اختصار در ذیل به آنها اشاره میگردد :

این شرکت پس از تحقیقات یکساله و با راهنمایی ها و مشاوره متخصصان داخلی و خارجی شرکت نمک های خود را از معدن ویژه ای واقع در قسمت شمالغربی دریاچه ارومیه  که مورد تایید کارشناسان داخلی و خارجی می باشد تهیه کرده و با ارائه شیوه های غیر شیمیایی موفق به تولید نمک دریایی شده که هم دارای املاح لازم به مقدار متعارف و در حد استاندارد و هم دارای پروتئین آرتمیا به دلیل وجود سخت پوستانی به همین نام که فقط در این دریاچه می زیسته­ اند، است و جهت رفع مشکلات سموم ناشی از آلودگی در هوا، نمک ها را به روشهای خاص  و غیر شیمیایی پاک می کند و در بسته بندی های ۳ لایه ای که در مقابل خطرات فیزیکی ، شیمیایی و آلودگی های محیطی ایمن می باشد ارائه می دهد.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
Spread the love
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code